سوپر فسفات ساده

سوپر فسفات ساده:
مواد تشکیل دهنده: P=16% , S=10%
بسته بندی: 50کیلوگرمی
دانه بندی: گرانوله شکسته

عملکرد فسفر در گیاه
1ـ اصلی ترین پایه ی عمل فتوسنتز است ( تبدیل انرژی )
2ـ باعث ایجاد پروتئین ها، اسید نوکلئیک ها و آنیزیم ها می شود
3ـ رشد ریشه ها را بهبود می بخشد
4ـ باعث استحکام ساقه می شود
5ـ کیفیت بذر و گل دهی را بهبود می بخشد
6ـ مقاومت گیاه را در برابر تنش های محیطی و بیماری ها افزایش می دهد
7ـ کیفیت محصولات را افزایش می دهد

علائم کمبود
همانطور که گفته شد نقش فسفر در گیاهان بسیار اساسی است وهمه ی این نقش ها به اندازه ای مهم هستند که کمبود فسفر در گیاه می تواند خسارات زیادی به همراه داشته باشد. و اگر گیاه دچار کمبود فسفر باشد قطعا نشانه هایی در گیاه ظاهر می شود. برخی از این علائم و نشانه ها عبارتند از:

رشد گیاه بسیار کند شده و یا متوقف می شود
گیاه دچار ریزش برگ و یا ریزش شکوفه می شود
برگ گیاه درچار تغییر رنگ شده و معمولا حاشیه ی برگ ها ارغوانی و یا قرمز رنگ می شوند

کود سوپر فسفات ساده دارای فسفر ، گوگرد و سایر ریز مغذی ها می باشد . فسفر و گوگرد موجود در کود سوپر فسفات ساده مانع از ریزش برگ و افزایش گلدهی درخت می شود. همچنین استفاده از کود سوپر فسفات ساده به نحو چشمگیری کیفیت محصول را افزایش داده و باعث افزایش حجم و گستردگی ریشه گیاه می شود.
وجود عناصر ریز مغذی در کود سوپر فسفات ساده ، یکی از برتریهای این کود نسبت به سایر کودهای فسفاته می باشد . این ریز مغذی های موجود در کود سوپر فسفات ساده با تنظیم پی اچ خاک ، سبب اسیدی شدن فضای اطراف ریشه گشاه شده و کیفیت خاک را اصلاح می نماید .
همچنین ریز مغذیهای موجود در کود سوپر فسفات ساده باعث جذب شدن فسفر موجود در خاک شده که این خود سبب افزایش عملکرد و راندمان محصول می گردد.
کود سوپر فسفات ساده همانند سایر کودهای فسفاته ، قبل از کاشت و در هنگام آماده سازی بستر کشت و بذر ، مورد استفاده قرار می گیرد.
کود سوپر فسفات ساده باعث نرمی بافت خاک شده که این عامل سبب نفوذ آب تا نزدیک ریشه و جذب بهتر رطوبت توسط گیاه می شود.
با توجه به اینکه کود سوپر فسفات ساده پی اچ خاک را تنظیم مینماید و با توجه به اینکه اکثر خاکهای کشاورزی کشور ما قلیایی می باشد ، لذا استفاده از کود سوپر فسفات ساده در اکثر کشتها توسط مراجع ذیصلاح کشاورزی کشور توصیه می گردد.


کلیه حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای شرکت تعاونی یگانه یاران محفوظ است.