کود ماکرو کامل

کود ماکرو کامل

این نوع کود ، یکی از گونه ی کودهای شیمیایی است که مصرف آن در ایران توانسته است قابلیت های مطلوبی را از خود نشان دهد و تاثیرمطلوبی برای استفاده کنندگان داشته باشد ، مصرف آن به سرعت در میان کشاورزان عزیز برخی از مناطق کشور عمومیت پیدا کرد .

کود کامل ماکرو گرانوله
این کود بسیاری از عناصر مورد نیاز خاک را بصورت یکجا و در یک محصول مشخّص که همان ((کود شیمیایی ماکرو)) نام دارد تامین نموده است .

کود کامل ماکرو گرانوله با نسبت های زیر موجود و قابل عرضه می باشد .
کود( N.P.K 4-4-6 )
کود (N.P.K 10-5-15)
کود ( N.P.K 15-8-15)
كه داراي سه عنصر اصلي ازت، فسفر و نيز پتاسيم است و تحت عنوان NPK شناخته مي شود .کود شیمیایی ماکرو ، NPK / ان پی کا ، که به نسبت میزان ریزمغذی های مختلف موجود در آن ، در نام اختصاری تغییراتی اضافه میشود که نشان دهنده ی عناصر تشکیل دهنده میباشد .

این کود برای تمام محصولات کشاورزی و باغی مناسب بوده، منتها لازم است قبل از کاشت با استفاده از عمیق کار و با شخم زیر خاک گردد و یا برای چالکود استفاده شود. به طور کلی مصرف این کود در مزارع فقط برای قبل از کاشت و در باغ ها و درختان میوه به صورت چالکود می باشد.

این محصول ترکیب متناسبی از ازت ، فسفر ، پتاسیم و روی می باشد.

کود شیمیایی ماکرو ، تشکیل شده است از ترکیب عناصر متفاوتی از ؛ ازت ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، آهن ، منیزیم و دیگر عناصر مورد نیاز خاک که بسته به نوع نیاز بخش کشاورزی در مناطق مختلف کشور و با فرمول های متفاوتی که درصدهای مختلف از عناصر نامبرده را دارا می باشد ، برای هرچه پربارتر کردن فعالیت های کشاورزان عزیز قابل عرضه میباشد .


عناصر ماکرو عبارتند از :

نیتروژن N:نیتروژن برای رشد مناسب برگ و ساقه و ساخت پروتئین در گیاه ضروری است و علائم کمبود آن کاهش رشد، کمرنگ شدن و زردی برگهای مسن در گیاه
فسفرP :برای جوانه زنی و رشد بذر، رشد و تقویت ریشه، تولید گل و میوه مهم است.علائم کمبود آن کاهش رشد، سبز مایل به آبی و بعد بنفش و برنزه شدن برگها با حاشیه سوخته و افتادن زود تر از موعد که در برگهای مسن زود تر اتفاق میافتد.

پتاسیمK :تقویت اسکلت گیاه و مقاومت در مقابل بیماریها. علائم کمبود آن کوتوله شدن گیاه و نزدیک شدن برگها بهم ، نوک و حاشیه برگها قهوای و سوحته شده و لوله ای شدن حاشیه برگها که در برگهای مسن زود تر اتفاق میافتد.


کود ماکرو کامل :
آنالیز:
N.P.K 4-4-6
N.P.K 10-5-15
N.P.K 15-8-15
دانه بندی: گرانوله
بسنه بندی: 50کیلوگرم
دارای ناییدیه آب و خاک به شرط آنالیز


کلیه حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای شرکت تعاونی یگانه یاران محفوظ است.